Gazlıgöl Kaplıcaları

GAZLIGÖL KAPLICALARI

Gazlıgöl Termalleri / Gazlıgöl Termal Otelleri / Gazlıgöl Apart Termaller


Dünyaca meşhur Gazlıgöl Kaplıcaları, Afyonkarahisar Il Merkezine 21 km. uzaklıkta Eskişehir karayolu üzerinde İhsaniye ilçesine bağlı Gazlıgöl kasabası içerisindedir.

Gazlıgöl kaplıcasının 45-68 °C sıcaklıktaki suyunun debisi 9 lt/sn.dir. Kimyasal özelliği ise hiperterm, hipotenik, alketihir karbonatlı ve hafif radyoaktif bileşiminden oluşmaktadır.

Şifa Özellikleri 2 türlü uygulanmaktadır.

1-İçme Tedavisi
2-Banyo Tedavisi

İçme Tedavisi : Kaplıcada içme suyu olarak kullanılan şifalı su sodyum bikarbonatlı sular grubundandır. Bu suyun ılık şekilde içilmesi halinde ağrılı ve spazmalı böbrek hastalıklarına mide rahatsızlıklarına, karaciğer, safra yolları ve bağırsağın spastik ağrılarına tavsiye edilmektedir.

Banyo Tedavisi : Romatizma, nevralji, nevrit, artroz, kadın hastalıkları ve saboreik deri hastalıklarına tavsiye edilmektedir.

Tedavi Tesisleri : Kaplıcada halen 5 adet umumi havuzlu hamam, 4 adet havuzlu dubleks villa, 16 adet de çift odalı küvet tipi banyolu üniteler bulunmaktadır.

5 adet umumi havuzlu hamamlardan bir adedi tarihi ve şifalı içme suyuna havi, diğeri ise cilt hamamı olarak adlandırılan ve özel kaynak suyu bulunan hamamdır.

Bu iki hamamda hem kaynak suyu hem de sondaj suyu mevcuttur. Tedavi sıcak su içilerek ve banyo alınarak yapılmaktadır.

Diğer 3 hamamda ise sondaj suyu mevcuttur. İçmek içinde sıcak şifalı su bu hamamlarda da mevcuttur.

afyon termalleri, gazlıgöl termal, gazlıgöl apart otel, gazlıgöl apart termal otelleri, afyon apart termal, apart termal, apart termal oteller, gazlıgöl termal otelleri, afyon kaplıca, gazlıgöl kaplıcaları, afyongazligol, afyon gazlıgöl apart termal, afyon gazlıgöl devremülk, gazlıgöl termal, devremülk apart termal, devremülk kaplıca, termal otel, afyon termal otel, gazlıgöl termal otel, gazlıgöl kaplıcaları, afyon kaplıcaları, afyon termalleri, termal oteller

Comments are closed.